Tegevus

Korp! Sororitas Estoniae tegevuskava on akadeemilise aasta vältel väga tihe.

Iganädalaste tegevuste hulka kuuluvad koosolekud, kus arutatakse korporatsiooni igapäevaelu puudutavaid küsimusi, rebasetunnid, kus vanadaam jagab rebastele ehk kandideerivatele liikmetele tarkust korp! Sororitas Estoniae traditsioonide ja kodukorra ning loomulikult ka ülejäänud akadeemilise maastiku kohta, ning cantus- ehk laulutunnid, kus treenitakse rebaste lauluhääli.

Korp! Sororitas Estoniae kodukord sätestab ka korralised üritused.

Kõige olulisemad üritused on kaks korda aastas toimuvad kommersid. Sügiskommerssi peetakse 18. novembrile lähimal nädalavahetusel. Sellega tähistatakse korp! Sororitas Estoniae asutamisotsuse allkirjastamist 18. novembril 2010. aastal. Kevadkommerss toimub 16. veebruarile lähimal nädalavahetusel. Sellega tähistatakse korp! Sororitas Estoniae ametlikku asutamist 16. veebruaril 2011. aastal. Kevadkommersi raames toimub ka perekonnaõhtu.

Nii sügis- kui ka kevadsemestril toimuvad külalisõhtud, kus tutvustatakse huvilistele korporatsiooni ning selle põhimõtteid. Samuti toimuvad tantsukursused, kus õpitakse mõne meeskorporatsiooniga uusi tantsusamme.

Sügissemestril osaletakse veel emakeelse ülikooli aastapäeva rongkäigul, tähistatakse üheskoos jõule ning peetakse koos mõne akadeemilise organisatsiooniga talvepäevi.

Kevadsemestril tähistatakse meeleolukalt volbrit. 2012. ja 2013. aastal tähistas korp! Sororitas Estoniae volbrit koos korp! Rotaliaga. Märtsi keskpaigas korraldatakse ka korporatsioonisisest kevadlaagrit, mille raames pööratakse erilist tähelepanu rebaste kasvatusele ja tundmaõppimisele. Kevadsemestri viimaseks korraliseks ürituseks on suvepäevad, kus liikmed ja rebased saavad omavahel toredalt aega veeta.

Ka teiste akadeemiliste organisatsioonidega on suhtlus tihe: korraldatakse ühiseid laulutunde, piknikke, teatriskäike, tantsumaratone ja lauamänguõhtuid.

Esilehele